Keunst da's taal!

Ben jij kunstvakdocent en wil je vanuit het kunstvak werken aan taal? Dan is deze module echt iets voor jou! Tijdens deze cursus ontdek je hoe kunst- en taalonderwijs elkaar kunnen versterken. Samen creëren we taalplezier!

Taalplezier

Deze cursus geeft kunstvakdocenten handvaten om kunst en taal te combineren. Zo gaan we kijken hoe we vanuit het kunstvak aan taal kunnen werken. Hoe schep je een rijke taalcontext en hoe creëer je taalplezier door de aansluiting te zoeken bij de leerlingen? In deze vierdelige cursus nemen we je mee in de onderwijspraktijk van taal, Fries en meertaligheid en hoe je daar vanuit jouw kunsttaal een bijdrage aan kunt leveren.   

Wat kun je verwachten?

Tijdens deze vierdaagse cursus (09.00-12.00 uur) bespreken het belang van (Fryske) taal en kunst in het onderwijs en hoe procesgerichte didactiek en taal gestimuleerd kan worden. Coöperatieve werkvormen komen aan bod en we gaan dieper in op bestaande materialen en hulpbronnen die je kunt inzetten. 

Deze cursus is interessant voor: (kunstvak)docenten en geïnteresseerd in het Primair Onderwijs (peuters, groep 1 t/m 8 en Speciaal Onderwijs)

Meer weten over dit programma? Neem contact op met je cultuurcoach! 

Vragen? We helpen je graag op weg!

Heb je vragen over deze verdiepingscursus? Stel je vraag aan één van onze Kunstkade collega’s.

Programma’s